Obraz globalnej sieci produkcyjnej CLAAS: Many Places. One Passion.

Pod hasłem „Many Places. One Passion” (Wiele miejsc, jedna pasja) CLAAS prezentuje swoje ponad dziesięć zakładów produkcyjnych na całym świecie. Wywiady z pracownikami i kadrą kierowniczą, artykuły i filmy wideo zapewniają osobisty i niepowtarzalny wgląd w codzienne życie zawodowe i tym samym pozwalają poznać coś więcej, niż tylko twarde fakty na temat zakładów.

Międzynarodowi, a jednak zjednoczeni wspólną pasją do maszyn rolniczych – to główne przesłanie hasła „Many Places. One Passion.” Prezentowane na specjalnej stronie internetowej: filmy, artykuły i wywiady skupiają się na międzynarodowych zakładach produkcyjnych CLAAS, a w szczególności na pracujących tam osobach.

CLAAS posiada ponad dziesięć zakładów na całym świecie. Wszystkie je łączy jedno: pasja do rolnictwa.  Tam, gdzie widać napis CLAAS, tam CLAAS odgrywa główną rolę – od produktów po kulturę korporacyjną. Jednak jak koncernowi udaje się zapewnić globalnie najwyższe standardy i stworzyć społeczność? Tego każdy zainteresowany dowie się na nowym landing page’u na stronnie internetowej claas.pl .

Różne kraje – jedna kultura korporacyjna

Pierwszy był zakład CLAAS w Gaomi w Chinach – gdzie produkowane są między innymi kombajny DOMINATOR 370 i DOMINATOR 260 dla regionów sprzedaży w Azji, Afryce i Ameryce Południowej – a następnie Le Mans i Harsewinkel, które jako główne zakłady dla ciągników i samobieżnych maszyn żniwnych odgrywają kluczową rolę w grupie CLAAS. Dzięki inwestycjom o łącznej wartości ponad 80 milionów euro w ciągu ostatnich czterech lat, zrealizowanym w ramach projektów CLAAS FORTH i SynPro 2020, oba zakłady produkcyjne we Francji i Niemczech wyznaczają nowe standardy w branży. W najbliższych miesiącach zmodernizowane zostaną także kolejne lokalizacje, takie jak Chandigarh w Indiach – miejsce produkcji maszyn CROP TIGER, DOMINATOR 40 i PADDY PANTHER –, Omaha w Stanach Zjednoczonych, Törökszentmiklós na Węgrzech i inne.

Szczególnym wyzwaniem globalnej sieci produkcji i kompetencji jest nie tylko znalezienie wspólnego mianownika dla umiejętności, poziomu wykształcenia, doświadczenia zawodowego i systemów informatycznych. Ze względu na różne liczby cykli i ilości produkcji w poszczególnych zakładach wymagane jest również indywidualne podejście, aby w jednolity sposób utrzymać typowy dla maszyn CLAAS poziom jakości premium. Konieczne jest zatem zsynchronizowanie doświadczeń z międzynarodowej sieci grupy CLAAS z lokalną specyfiką i warunkami.

Globalne inwestycje – wspólne działanie

Poprzez inwestycje w najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne CLAAS przygotowuje się na wiele przyszłych wyzwań, takich jak zwiększenie produkcji, nowe rynki i coraz większe maszyny. Optymalizacje w obszarze zarządzania energią i ciepłem zmniejszają zapotrzebowanie na energię i emisję CO2.

Do ostatnich przełomowych projektów należą w szczególności uruchomiony w 2019 r. i nadal trwający projekt CLAAS FORTH z wartą ponad 45 mln euro inwestycją w fabrykę ciągników w Le Mans, ukończony w 2021 r. projekt SynPro 2020 o wartości 44 mln euro dotyczący nowej hali montażowej kombajnów zbożowych w zakładzie w Harsewinkel, a także zbudowany w Kazachstanie wspólnie z firmą Horsch zakład montażowy, w którym już pod koniec 2021 r. z taśm zjechały pierwsze kombajny TUCANO i duże ciągniki XERION przeznaczone na rynki lokalne. Rozbudowa i modernizacja globalnej sieci produkcyjnej CLAAS jest obecnie kontynuowana poprzez rozpoczętą już modernizację infrastruktury w zakładzie produkcji maszyn do zbioru pasz w Bad-Saulgau o łącznej wartości 40 milionów euro, a także poprzez inne międzynarodowe projekty. Na kolejne lata planowane są już również następne duże inwestycje.

Ich ważną częścią są nie tylko najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne, ale także zmotywowani i wysoce wykwalifikowani pracownicy. Firma i jej produkty są bowiem tak dobre, jak ludzie, którzy za nie odpowiadają: konstruktorzy, spawacze, kontrolerzy, specjaliści ds. zapewnienia jakości i wielu innych. Wspólnie pracują oni w jednym celu: znalezienia najlepszych i najbardziej efektywnych rozwiązań dla naszych klientów.

Więcej informacji:
Many Places. One Passion. – Poznaj CLAAS | CLAAS