Zmiana w Zarządzie: Jan-Hendrik Mohr nowym dyrektorem generalnym CLAAS

 

Zgromadzenie Wspólników Grupy CLAAS powołało Jana-Hendrika Mohra na nowego dyrektora generalnego.

 

Stanowisko to obejmie on 1 kwietnia 2023 roku. Wcześniej urzędujący dyrektor generalny Thomas Böck postanowił ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego Grupy CLAAS i poświęcić się nowym zadaniom. Wspólnicy i Zarząd z żalem przyjęli tę decyzję do wiadomości i powołali doświadczonego następcę w osobie Jana-Hendrika Mohra.

„Jan-Hendrik Mohr cieszy się dużym szacunkiem w Grupie CLAAS i w całej naszej branży. Jak mało kto zna on koncern CLAAS i podczas wielu lat pracy na różnych stanowiskach kierowniczych udowodnił swoje wysokie kompetencje, mając duży wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Wspólnie z kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami będzie kontynuował skuteczne działania swojego poprzednika i odważnie prowadził CLAAS ku przyszłości. Bardzo się cieszę że to Jan-Hendrik Mohr przejmuje teraz odpowiedzialność jako dyrektor generalny Grupy CLAAS.” – mówi Cathrina Claas-Mühlhäuser, przewodnicząca Rady Nadzorczej Grupy CLAAS.

Dyplomowany inżynier Jan-Hendrik Mohr pracuje w Grupie CLAAS od 1984 roku, a od 2008 roku jest członkiem jej zarządu. Obecnie jest on odpowiedzialny za Dział Zbioru Zbóż, którym będzie kierował również po objęciu stanowiska Dyrektora Generalnego.  „Bardzo się cieszę, mogąc wraz z moimi kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami kontynuować rozwój naszej historii sukcesu. CLAAS to wysoki poziom kompetencji technologicznych, produkty, które inspirują i kultura korporacyjna, która nas łączy. Myślimy długoterminowo i mamy jasną wizję: uczynić naszych klientów najlepszymi w swojej dziedzinie.” – mówi nowo powołany dyrektor generalny Jan-Hendrik Mohr.

Thomas Böck po ponad 16 latach pracy żegna się z CLAAS

„Od ubiegłego lata dojrzewała we mnie myśl, aby po ponad 16 latach pracy w CLAAS, w tym prawie czterech latach jako dyrektor generalny, podjąć nowe wyzwania. Wreszcie przyszedł dobry moment na zmianę: Grupa CLAAS wyszła z różnych kryzysów jeszcze silniejsza i obecnie osiąga duże sukcesy. W czasie mojej pracy na stanowisku dyrektora generalnego obroty wzrosły do ponad pięciu miliardów euro. W tym roku obrotowym mimo kryzysów osiągniemy doskonały wynik. Wyznaczyliśmy właściwy kurs, aby poprowadzić CLAAS w pełną sukcesów przyszłość.” – mówi Thomas Böck.

Cathrina Claas-Mühlhäuser: „Mamy wobec Thomasa Böcka ogromny dług wdzięczności. To utalentowany technik i strategicznie myślący przedsiębiorca. Wykonywał doskonałą pracę przede wszystkim w dziedzinie rozwoju produktów i cyfryzacji. Cyfrowa transformacja Grupy CLAAS już zawsze będzie kojarzona z jego nazwiskiem. Jako dyrektor generalny Grupy CLAAS był znany i ceniony daleko poza granicami koncernu przede wszystkim za strategiczną zdolność przewidywania i rozległą wiedzę technologiczną. Poza tym cieszył się dużą sympatią pracowników Grupy CLAAS ze względu na swoją życzliwość i dobroć dla innych. Życzymy Thomasowi Böckowi wszystkiego dobrego i będziemy o nim pamiętać także w przyszłości.”