CLAAS AXION 810 z przebiegiem ponad 11 400 godz. wygrywa w konkursie „Wytrzymały jak CMATIC”

Konkurs „Wytrzymały jak CMATIC” rozstrzygnięty! Wygrywa CLAAS AXION 810 z Czerniejewa k. Gniezna (Wielkopolska), a jego właściciel jedzie na wycieczkę do Paryża.

Wystarczyło przepracować 11426 godzin ciągnikiem CLAAS ze skrzynią bezstopniową, zgłosić ciągnik do konkursu „Wytrzymały jak CMATIC” organizowanego przez CLAAS Polska, by wygrać wycieczkę do Paryża!

Laureatem tegorocznej edycji konkursu jest Waldemar Goździcki. Jego ciągnik CLAAS AXION 810 z bezstopniową skrzynią biegów był maszyną, która przepracowała najwięcej motogodzin spośród innych ciągników zgłoszonych do konkursu.

Kilka słów o laureacie i jego ciągniku AXION 810 CMATIC

Waldemar Goździcki prowadzi firmę usługową „Goździcki Agroserwis” w Czerniejewie k. Gniezna (woj. wielkopolskie). Jego przedsiębiorstwo specjalizuje się w świadczeniu usług rolniczych, w tym w transporcie i aplikacji nawozów płynnych.

– AXION 810 zgłoszony przez nas do konkursu to rocznik 2017. Pracował przy rozwożeniu pofermentu z lokalnej biogazowni. Aktualnie jego zadaniem jest rekultywacja terenu, połączona z wgłębnym frezowaniem o szerokości 2,4 m oraz głębokości 25 cm. Usługa wykonywana jest na różnego rodzaju nieużytkach, ugorach oraz w sadach – mówi Pan Waldemar.

Przez minione lata ciągnik nie miał żadnej poważnej awarii silnika czy przekładni. Drobne usterki maszyny zdarzały się sporadycznie i nie powodowały unieruchomienia ciągnika na więcej niż jeden dzień.

Ciągnik w rekultywacji terenu bardzo agresywnie wykorzystuje WOM (1000 obr./min). Zaletą skrzyni bezstopniowej jest to, że napędza WOM ze stałą prędkością, niezależnie od prędkości jazdy ciągnika. W ten sposób maszyna może pracować z niską prędkością jazdy, z przekazaniem maksymalnej mocy na WOM.

– AXION 810 nigdy nas nie zawiódł. Komfort pracy na nim jest bardzo wysoki, a przekładnia CMATIC doskonale sprawdza się w pracach polowych, jak i w transporcie. Dzięki elastycznemu sterowaniu mocą, ciągnik wyposażony w CMATIC oszczędza paliwo – zaznacza Pan Waldemar.

Kolejny AXION z CMATIC

Dobre wrażenia z pracy maszyną wyposażoną w skrzynię bezstopniową skłoniły przedsiębiorcę z Czerniejewa do zakupu kolejnego ciągnika. To AXION 850, także z… przekładnią bezstopniową CMATIC.

Nowy nabytek trafił do firmy w sierpniu 2022 r. i po roku pracy ma już przepracowane 3090 godzin.

Wygląda więc na to, że będzie chyba kandydatem na zwycięzcę w kolejnej edycji konkursu „Wytrzymały jak CMATIC” CLAAS Polska!

***

Przypomnijmy, że konkurs „Wytrzymały jak CMATIC” trwał przez cały sierpień 2023 r. Można było do niego zgłaszać on-line ciągniki CLAAS wyposażone w przekładnię bezstopniową z największą liczbą przepracowanych motogodzin. W szranki mogły stanąć jedynie maszyny zarejestrowane na terenie Polski.

Zwycięzca konkursu otrzymał trzydniową wycieczkę do Francji dla dwóch osób. Miejsce drugie i trzecie nagrodzono voucherami odpowiednio o wartości 3000 i 2000 PLN do zrealizowania u lokalnego dealera marki CLAAS.