CLAAS LEXION nagrodzony na targach SIMA

FARM MACHINE Awards to wyróżnienia za wybitne innowacje w technice rolniczej przyznawane corocznie na targach Agritechnica i SIMA. Jedną z prestiżowych wyróżnień otrzymała najnowsza generacja kombajnów LEXION firmy CLAAS.

W setnym roku swojego istnienia targi SIMA odbyły się w nowym terminie w listopadzie. W pierwszym dniu targów tytułem „FARM MACHINE” tradycyjnie wyróżniane są wybitne innowacje w technice rolniczej. W kategorii kombajnów zbożowych CLAAS w tym roku przekonał jury złożone z międzynarodowych dziennikarzy branżowych swoim nowym kombajnem LEXION, który został zaprezentowany latem 2022 roku.

 

LEXION ze swoimi czterema seriami jest liderem w gamie kombajnów CLAAS, a jego produkcja odbywa się w Harsewinkel w niemieckiej Westfalii oraz w Omaha w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzone na sezon 2023 nowości obejmują większą kabinę z obrotowym fotelem operatora, nowy terminal CEMIS 1200 z nowym systemem GPS PILOT, optymalizacje w zakresie osiągów i przepływu materiału żniwnego, większe zbiorniki ziarna oraz opcjonalne wyposażenie dodatkowe, takie jak regulowana końcówka rury rozładowczej zbiornika ziarna czy dynamiczne przełożenie układu kierowniczego DYNAMIC STEERING. Ponadto dostępne są nowe funkcje CEMOS, które umożliwiają optymalizację procesów pod względem produktywności i wydajności. Poza tym w Europie ofertę produktów uzupełnia kombajn LEXION 8600.

„Za sprawą serii LEXION firma CLAAS od 1995 roku wyznacza pionierski kierunek rozwoju w budowie kombajnów zbożowych i od tego czasu konsekwentnie kontynuuje innowacje w tym obszarze” – wyjaśnia Jan-Hendrik Mohr, który w Zarządzie CLAAS odpowiada za Dział Zbioru Zbóż. „Szczególnie cieszy nas, że po uhonorowaniu serii TRION tytułem FARM MACHINE 2022, możemy bezpośrednio nawiązać do tego sukcesu nową serią LEXION. FARM MACHINE Awards i inne wyróżnienia są dla nas motywacją do tego, aby dalej realizować swoje ambicje bycia wzorcem w obszarze wysokowydajnych kombajnów i nadal spełniać potrzeby naszych klientów”.

 

W 2019 roku CLAAS wraz z wprowadzeniem serii LEXION 5000/6000/7000/8000 rozpoczął konsekwentny proces aktualizacji całej palety kombajnów zbożowych, a dzięki modułowej konstrukcji kombajnów LEXION i TRION oferuje najszerszy zakres wyposażenia na rynku.