CLAAS TRION nagrodzony tytułem FARM MACHINE 202

Seria CLAAS TRION została uznana przez międzynarodowe jury za FARM MACHINE 2022 (Maszyna Rolnicza Roku 2022) w kategorii kombajnów zbożowych. Wręczenie nagrody ze względu na pandemię odbyło się w formie cyfrowej.

Co dwa lata jury złożone z międzynarodowych dziennikarzy zajmujących się rolnictwem i techniką rolniczą przyznaje tytuły FARM MACHINE. Zazwyczaj są one wręczane podczas targów Agritechnica, jednak z powodu odwołania tegorocznych targów techniki rolniczej wiodące niemieckie wydawnictwo rolnicze Deutscher Landwirtschaftsverlag (DLV) postanowiło wręczyć nagrody w formie cyfrowej z jedną kategorią dziennie przez okres około trzech tygodni.

W kategorii „kombajny zbożowe” uznanie jury zdobyła seria kombajnów CLAAS TRION. „Tytuł FARM MACHINE jest wielkim wyróżnieniem dla wszystkich, którzy współtworzyli ten produkt i potwierdza nasz cel, jakim jest rozwijanie silnie zorientowanej na klienta, zaawansowanej technologicznie klasy średniej mocy kombajnów” – wyjaśnia Jan-Hendrik Mohr, który w Zarządzie CLAAS odpowiada za Dział Zbioru Zbóż. „Rzadko się zdarza, aby rolnicy i przedsiębiorstwa usług rolniczych ze wszystkich ważnych regionów upraw na świecie odgrywali tak ważną rolę w nowym projekcie, jak w przypadku serii TRION. Dzięki temu możemy teraz zaoferować szeroki zakres wyposażenia od prostego do bardzo zawansowanego technologiczne i to już od mocy 258 KM, dając klientom możliwość osiągnięcia poziomu technologii serii LEXION lub wyboru dostosowanej do swoich potrzeb prostej maszyny bez dużej ilości elektroniki”.

Seria TRION z szeroką gamą 20 wersji po raz pierwszy została zaprezentowana i wprowadzona na rynek europejski latem 2021 r. pod hasłem „Fits your farm”. Ze swoją bogatą ofertą wyposażenia i modeli zupełnie na nowo definiuje ona średnią klasę mocy wśród kombajnów. Zaczynając od maszyny z pięcioma wytrząsaczami o mocy 258 KM, a kończąc na 435-konnym kombajnie hybrydowym z dwoma rotorami niemal wszystkie modele mają możliwość wyposażenia w szeroką gamę funkcji, takich jak podwozie gąsienicowe TERRA TRAC, przenośniki taśmowe pochyłe, wyrównanie nachylenia podwozia MONTANA czy różne poziomy rozbudowy systemu wspomagania operatora CEMOS. Ponadto wprowadzono nowy CLAAS GPS PILOT z terminalem CEMIS 1200 do automatycznego, sterowanego przez GPS kierowania kombajnem TRION.

Produkcja seryjna kombajnów TRION odbywa się na całkowicie zmodernizowanej zalewie kilka miesięcy temu linii montażowej kombajnów zbożowych w głównej siedzibie firmy w Harsewinkel.

Zdjęcia dotyczące serii TRION w wysokiej rozdzielczości można pobrać w tym miejscu:

Z logo FARM MACHINE 2022: CELUM (claas.com)
Bez logo FARM MACHINE 2022: CELUM (claas.com)